Antistatická okna zabrání výbuchu!

V minulých měsících jsme získali velkou zakázku na výměnu oken v koksovně a naši konstruktéři byli opět postaveni před tvrdý oříšek. No, spíše ořech. Velká koksovna je také dost prašným provozem, kde platí velmi tvrdá bezpečnostní opatření. Jakákoliv jiskra, byť ze statického náboje, může mít fatální následky. Musíte tedy umět vyrobit antistatická okna, která zabrání výbuchům.

Jelikož jsou plastová okna vybavena ocelovými částmi jako např. kování, panty a v našem případě navíc kvalitními ocelovými výztuhami v rámech, existuje velké nebezpečí tvorby statického náboje. A to museli naši konstruktéři vyřešit a nechat certifikovat Fyzikálně technickým zkušebním ústavem. Vše dopadlo na jedničku, certifikát jsme získali a naše profilová řada plastových oken dostala navíc svou antistatickou variantu.

certifikat-antistaticka-okna

A jak tento oříšek naši konstruktéři vyřešili?

Citujeme z technické dokumentace: “Plastová okna typové řady ATNISTATIC WD jsou vyrobena z německého profilového systému INOUTIC z vysoce houževnatého a tvrzeného PVC zhotoveného z prvomateriálu s UV stabilizátory. Výztuhy v rámech a křídlech jsou zhotovené z pozinkované oceli. Okna jsou zasklena izolačním dvojsklem.

Jednotlivé části kování, ocelových výztuh profilu rámu a křídel oken jsou mezi sebou propojeny pomocí Cu vodičů a vrutů. Vodivé propojení mezi rámem a křídlem je zajištěno pomocí vodiče připevněného k rámové a křídlové ocelové výztuze profilu okna. Celé toto propojení kovových části a výztuh je svedeno přes uzemňovací svorku (šroubem) s rámem okna až do uzemňovací krabice celé budovy.”

Pokud potřebujete vyřešit stejný problém, jako je výměna oken v provozech s vysokým nebezpečím výbuchu, neváhejte se na nás obrátit. Vyřešíme jej.

Diskuse

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *