Vyrábíme bezpečná okna a máme na to glejt!

S radostí můžeme oznámit, že jsme získali certifikáty na výrobu plastových oken a dveří, dřevěných oken a dveří a posuvně-zdvižných portálů (HS portálů), které rozšiřují naši komplexní nabídku výrobků a služeb.

Proč je to pro vás – naše zákazníky – důležité?

Jako jedna z mála společností nabízíme „zabezpečená“ okna již v základní nabídce. Veškerá okna námi dodaná již mají na každém křídle dva bezpečnostní body a bezpečnostní uzavírací kameny v nejzranitelnějších místech, to platí pro všechny výrobky bez rozdílu materiálu. Toto opatření zvyšuje ochranu domu proti příležitostným zlodějům s lehkým náčiním, jako je třeba šroubovák apod.. Tato bezpečnost je však bez zásadního využití celé konstrukce oken a dveří a v dnešní době je již nedostatečná z důvodu velké vynalézavosti zlodějů. A proto jsme pro naše zákazníky připravili opravdu jedinečné řešení v podobě plně certifikované verze bezpečnostního kování RC1 a RC2, dle poslední verze Evropské normy EN1627. Tato certifikovaná bezpečnost našich výrobků představuje soubor všech materiálových a výrobních vlastností a postupů, které musejí splňovat velmi přísná pravidla podle stupně zabezpečení. Jedná se o tyto části okna: KOVÁNÍ, PROFIL, VYZTUŽENÍ, SKLO, OKENNÍ KLIKA a KVALITNÍ PRÁCE.

Co je certifikovaná bezpečnost RC1 a RC2?

Jedná se o komplexní předepsaný systém výroby a montáže oken a dveří. Primárně jde o maximální využití počtu bezpečnostních i.S. bodů a bezpečnostních protikusů (jejich množství je závislé na velikosti okna), bezpečnostních plechů proti odvrtání kliky, bezpečnostních skel ve třídě bezpečnosti P4A nebo A3, speciálních okenních klik MACO Tresor, technologii vlepení skel do okenního křídla, předepsané vyztužení rámu a křídel, předepsané množství a délky šroubů pro upevnění kování a speciální postupy montáže. Rozdíly v třídě bezpečnosti RC1 a RC2 je v počtu bezpečnostních bodů, třída RC2 značí vyšší bezpečnost.

Bezpečnostní sklo po testu ve zkušebně

Bezpečnostní sklo po testu ve zkušebně

 

Bezpečnostní třída RC2 je také skvělým argumentem při uzavírání pojistek pro domácnosti. Většina pojišťoven totiž tuto třídu vyžaduje při sjednávání pojistky proti vloupání do domu, či bytu. Doporučujeme prostudovat podmínky pojistky, většinou je tato podmínka uváděna “tím drobným písmem” ve všeobecných obchodních podmínkách.

Jak „bezpečná“ okna odradí zloděje?

Podle zvolené třídy bezpečnosti, zvyšujete svoje šance na bezpečí. Žádné zabezpečení není nepřekonatelné, ale k jeho překonání je potřeba spousty nářadí, času a tím i hluku, který je pro zloděje nežádoucí. S vyšší bezpečností, bude pro lupiče páčení, slušná fuška s velkým kraválem, který je od jejich úmyslu rychle odradí. A jak říkají statistiky, vloupání do domů a bytů spíše přibývá a hlavně, zloději jsou více vynalézaví ve svých technikách.

Statistika vloupání do rodinného domu

Statistika vloupání do rodinného domu

 

Je potřeba speciální postupy montáže bezpečných oken RC1 a RC2?
Ano, jenom dobře a odolně zabudované bezpečné okno, splňuje podmínky pro Vaše bezpečí. Montáž se provádí na základě skutečné stavební dispozice, která ovlivňuje výslednou odolnost celého celku. Obecně se jedná o předpis umístění kotvících prvků, jejich hloubka zapuštění a odolnost ve zdivu, umístění vypodložení, rozměr připojovací spáry okna apod.. Po každé montáži, v režimu bezpečnosti RC1 a RC2, obdržíte montážní protokol o provedení montáže dle metodického plánu, zpracovaný přímo pro Vaší stavbu v souladu s normou EN1627.

Diskuse

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *