X

Zimní zahrady a HS portály ze všech tradičních materiálů

Ucelený systém spojující náročné požadavky a příznivé ceny

Zimní zahrady

Navrhneme, vyrobíme, dopravíme a postavíme Vám dřevěnou nebo hliníkovou zahradu na klíč. Proměňte svůj balkón nebo lodžii v útulnou zimní zahradu.

➡ Prohlédněte si fotogalerii realizovaných zimních zahrad.

Naše firma začala se stavění zimních zahrad v 90 letech minulého století, kdy jsme patřili mezi průkopníky. V tomto období bylo stavění zahrad velice náročné a mohla si je dovolit jen vybraná skupina obyvatel. Díky dlouhodobým poznatkům a spolupráci s výrobcem profilových řad, se nám podařil vyvinout ucelený systém splňující náročné požadavky zákazníka za příznivé ceny.

Dřevěná konstrukce

Dřevo (obzvlášť ve formě lepených vrstev) má velmi dobrou nosnost, velkou stálost a vysokou mechanickou odolnost. Konstrukce s obnovitelného přírodního materiálu jsou při odpovídající péči velmi trvanlivé. Každý typ dřeva má své specifické vlastnosti  a proto jsou dřevěné zimní zahrady firmy Decplast vždy specifické ve svém řešení. Dbáme na to, aby byla konstrukce zimní zahrady podložena statickým posudkem, který stanový rozměry nosných prvků specificky pro danou situaci. Dřevěné konstrukce v místech, která nejvíc vystavena vlivu klimatických podmínek, oplášťujeme plechem v odstínu zimní zahrady. Toto opatření zamezí pronikání vlhkosti do konstrukce. Opatření zamezující pronikání vlhkosti do konstrukce spočívají v použitém nátěru (naše nátěry vždy obsahují impregnační vrstvu) a také v průběžné údržbě – veškeré poškození barvy či dřeva je třeba co nejrychleji napravit. Konstrukci tvoří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je možné vložit balkónové a vstupní dveře otvíravé, posuvně sklopné balkónové dveře nebo otvíravé a sklopná okna ovládané např. pákovým ovladačem. Obvodový plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. S ohledem na orientaci světové strany a celoročního užívání, můžeme kombinovat skla s regulací slunečního záření, omezující pronikání slunečních paprsků dovnitř a tím eliminovat nárůst teploty uvnitř zimní zahrady v letních měsících. Zastřešení zimní zahrady tvoří polykarbonát či bezpečnostní dvojsklo.

Hliníková konstrukce

Zimní zahrada z hliníkových profilu je systémově řešen z profilů firmy YAWAL. Konstrukci tvoří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je možné vložit balkónové a vstupní dveře otvíravé, posuvně sklopné balkónové dveře nebo otvíravé a sklopná okna ovládané např. pákovým ovladačem. Obvodový plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. Zastřešení zimní zahrady tvoří polykarbonát či bezpečnostní dvojsklo.

Montáž zimní zahrady

HS portály

HS portály, nebo-li posuvně-zdvižné portály, jsou unikátní svým lehkým ovládáním, bezbariérovým provedením a materiálovou variabilitou.

Jedná se o velkoplošné otvory nadstandardních rozměrů, minimálním členěním a s odsuvným křídlem. Takto koncipované okenní otvory jsou jedním ze znaků moderních staveb. Proto na to naše firma reagovala vytvořením HS portálu pro každý materiálový systém.

Maximální rozměry těchto portálů jsou odvislé od zvoleného materiálu. Například pro hliníkové HS portály je maximálním rozměrem stavebního otvoru 6×2,5 metry. Přesto, že tyto portály mohou mít až 300 kg, díky speciálnímu a hlavně kvalitnímu kování jsou ovladatelné pouze jednou rukou.

Máme zkušenost s výrobou a montáží HS portálů z dřevěných, dřevohliníkových, hliníkových i plastových profilů. Naše montáž na purenitové hranoly zajišťuje jednak kvalitní montážní detail, tak i funkčnost portálu. Při montáži na rektifikační podložky dochází k vyboulení prahu, které výrazně ovlivňují ovladatelnost a funkčnost otevíravého dílu HS portálu.

Winstar alu HS portál

Winstar HS portál

Prestige HS portál

HS Portál RI Okna Salamander HST

Zkušenosti našich zákazníků

Spokojení uživatelé oken, dveří a zimních zahrad značek Winstar a Decplast

Dále by Vás mohlo zajímat